Има причина да се вярва, че Северна Корея се готви

...
Има причина да се вярва, че Северна Корея се готви
Коментари Харесай

Пхенян се готви за нови ракетни испитания

Има причина да се има вяра, че Северна Корея се готви да изстреля балистична ракета преди идното взаимното военноморско образование на Съединени американски щати и Южна Корея идната седмица, оповестява ежедневникът " Донга Илбо ", базирайки се на държавни източници.

Според предоставените от тях сателитни фотоси няколко ракетни стартови уреди са били преместени до Пхенян и провинция Северен Пьонан и към този момент са заредени с балистични ракети. Има безпокойство, че това са ракети, способни да доближат американската територия, съобщи Българска национална телевизия, цитирайки БГНЕС.

Става дума или за междуконтиненталната балистична ракета " Хуасон-14 ", чийто обсег може да доближи Аляска, или за " Хуасон-12 ", с която Пхенян заплашваше да удари остров Гуам през август. По тревожната възможност е Севера да реши да се приготвя за тестване на най-новия модел ракети " Хуасон-13 ", които съгласно данните на експертите, могат да доближат западното крайбрежие на Съединени американски щати.

Говорителят на южнокорейското министерство на защитата отхвърли да разяснява обявата, като съобщи, че " Няма да бъдат коментирани никакви въпроси, засягащи военното разузнаване ".
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР