Има огромна вероятност БСП и ДПС да не се явят

...
Има огромна вероятност БСП и ДПС да не се явят
Коментари Харесай

Валерия Велева: В ДПС ще протекат процеси на разслоение

Има голяма възможност Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи да не се явят на изборите с абревеатурата си. Движение за права и свободи ще бъде в коалиция, само че може да бъде нещо друго, а не Движение за права и свободи.

Това предвижда журналистът Валерия Велева в изявление пред БНР.

В предаването " 12+4 " тя разяснява процесите в Столетницата и в Движението.

" Проблемите би трябвало да ги реши съдът. Конфликтите в Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи са на равнище война, вътре на междулидерско равнище, а и война на уставно равнище. В такива случаи, когато са изправени тези обединения пред регистрация за избори, проблемите стигат до съда. И никой не може да каже по какъв начин ще бъдат решени ", уверена е журналистката.

Според нея разломът в Движение за права и свободи е толкоз значителен и ще бъде с дълга проекция във времето:

" Той няма да се реши в този момент и ще продължи и след изборите. И Движение за права и свободи в никакъв случай няма бъде Движение за права и свободи, каквото го знаем. Там ще протекат процеси на разслоение на структурно равнище, само че не знаем по какъв начин електоратът ще одобри тази борба на върха, защото на електората би трябвало да му се изясни. Защо приехте Пеевски за ръководител, за какво го махате, за какво не го махате по Устава, за какво би трябвало почетният ръководител да влиза в ролята на човек, който е над устава? Защо Пеевски беше 19 години позволен покрай почетният ръководител и в тази партия? Избирателят ще желае да чуе отговорите ".

Валерия Велева счита, че избирателите ще продължат да питат и да чакат отговор и на изявлението на Ахмед Доган, че " България трабва да бъде освободена от тази човек ".

" Въпросът опира, защо България е подвластна от един човек, кой му даде тази власт, вие къде бяхте? "

 

Запозната и с историята и проблемите в Българска социалистическа партия в последните 35 години, Велева разяснява, че  " там постоянно е имало процеси на основаване на вътрешни фракции, крилца, групи, само че в никакъв случай ожесточението на върха не е стигало до такива равнища, които да опират до съществуването на партията и Българска социалистическа партия да се яви или не на избори ".

" Ние в този момент приказваме за правосъдни регистрации борби, но никой не приказва какво ще се каже на гласоподавателя, с цел да бъде той принуден да гласоподава. Има възможност Движение за права и свободи да се капсулира в етноса си и да има етническо гласоподаване. Доган приказва за разширение и отваряне на партията, за букет от етноси. Това, което се случва демонстрира, че върви противоположен развой – стесняване на етническа общественост ", предизвести Валерия Велева.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР