Има много прилики между моето отвличане и това на Адриан

...
Има много прилики между моето отвличане и това на Адриан
Коментари Харесай

Киро Киров: Отвличанията се възраждат

Има доста прилики сред моето похищение и това на Адриан Златков – маскирани мъже, промяната на автомобила в придвижване, изгарянето на автомобила, договарянията, предаването на уговорената сума. И при мен на втория ден са се обадили и са поискали откуп. Това сподели в предаването "Офанзива " по Канал 3 предприемачът Киро Киров, който е измежду жертвите на бандата за отвличания "Наглите ".

Похитителите са добре подготвени, знаят по какъв начин работи полицията, допуска се, че имат и "къртици " в Министерство на вътрешните работи, съобщи Киров.

Той описа, че са му се обадили от фамилията на Адриан, с цел да изискат среща с него, само че по-късно са отменили визията. Доколкото знам, бащата се е обадил на сина ми и са провели доста дълъг диалог. Моят единствен съвет към фамилията на Адриан беше да работят с полицията, уточни предприемачът.

Явно отвличанията се възраждат, дали от "Наглите ", дали от нова група, подсилена от "Наглите ". Да не забравяме, че единствено четирима от 19-те арестувани от бандата бяха наказани, акцентира Киро Киров.

Според него "мозъкът " на "Наглите " не е оголен. Когато бях похитен, на третия или четвъртия ден до мен пристигна мъж и ме попита "Как сте ", а по този начин не са се обръщали към мен членовете на "Наглите ". Мисля, че има глава, която е управлявала цялата група, по-висша инстанция, съобщи Киров.

По думите му парите от отвличанията могат да бъдат употребявани защо ли не, в това число и за тероризъм, за финансиране на терористични групи.

Невероятно съм обезпокоен, защото казусът с Адриан се оказа похищение. Това ще докара до напрежение в страната и защото това е бизнес за пари, най-вероятно ще има нови отвличания, сподели още Киро Киров.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР