Има два типа карти за паркиране в Синя зона“. Едните

...
Има два типа карти за паркиране в Синя зона“. Едните
Коментари Харесай

Терзиев се извини за реорганизацията на Витоша и Патриарха. Г...

„ Има два вида карти за паркиране в „ Синя зона “. Едните са регламентирани с решение на Столичен общински съвет. Те касаят колите на общинската администрация. На тези карти са изписани номерата на тези служебни коли и по този начин те могат да паркират в столицата “, изясни той.

Според него обект на полемика и напрежение са станали картите, които са без номерата на колите, тъй като те са безотчетни и няма изясненост, коя карта на кого е предоставена.

 

„ Някои са давани на чиновници в разнообразни служби, което е обикновено, само че има и такива карти, които не е ясно на кого са предоставени – те са били записвани в някаква тетрадка, което не считаме, че е добра процедура. Те са раздавани от ЦГМ и са разписвани от кмета “, сподели още той.

 

Терзиев изясни, че е чувал за към 170 такива карти, само че съгласно него се приказва, че те са повече. Той упорства да се обясни, къде отива всяка една такава карта и кой я употребява.

Кметът на столицата отхвърли да разяснява излязлата информация, че има публицисти, социолози и политолози, които са употребили тези карти за гратис паркиране против уговорката „ да популяризират опорките на ГЕРБ “.

 

„ Тези карти са нанесли вреди на бюджета на столицата за 500 000 лева, само че отново споделям, че не се знае точният им брой. За някои от тези карти има диря, за други – има информация, че са били напечатани и раздадени, само че това не е отразено на никое място “, уточни още той.

Васил Терзиев разяснява също по този начин паркирането и реорганизацията на придвижването в центъра на София.

 

„ Това, по което ние работим, е цялостното преосмисляне на системата за паркиране. Но това, което е значимо, е да защитим правата на живеещите в центъра хора, за какво не желаеме центъра на столицата да се обезлюди – една наклонност, която се следи в други европейски столици “, изясни той.

 
Кметът на столицата призна, че в последно време и те са съдействали за казуса с паркирането в центъра, появил се в резултат на реорганизацията на придвижването. Той обаче даде обещание казусът да бъде решен.

„ Ако остарялата организация на е по-добра, сме подготвени да я върнем, само че би трябвало да бъде предпазено и правото на велосипедистите. Протестиращите нямат проблем с велосипедните алеи и с по-бързото напредване на градския превоз “. Едни оферират да има две ленти за колите – едната да е за градския превоз, само че тя де е пресечена, с цел да може да се отича по-бързо трафика “, сподели още той.

 

„ Това, което се вижда сега, е. Не се възнамерява ул. „ Фритьоф Нансен “ да стане двупосочна “, безапелационен беше той и добави, че хората с сложна пъргавина ще бъдат включени в работните групи, с цел да не се получават неточности и тези хора за могат да паркират пред домовете си.

Терзиев призна също по този начин, че виновността за проблемите с реорганизацията на придвижването в центъра на София е негова и на отрасловия заместник-кмет. Но обаще също по този начин, че отсега нататък, когато се взимат значими решения по разнообразни планове, ще се търси мнението на всички заинтригувани групи.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР