Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите Откритото първенство на Австралия

...

Браво! Иван Радулов се класира на четвъртфинал на Australiа Open

Илиян Радулов се класира за четвъртфиналите Откритото състезание на Австралия по тенис при юношите

Поставеният под номер 2 българин завоюва със 7:5, 6:3 против Оливер Оякаар (Естония) за 72 минути.

17-годишният Радулов, който е първенец на България при мъжете за предишния сезон, пропусна сетбол при 5:4 гейма, само че при 6:5 съумя да осъществя първи пробив, с което поведе в резултата. Той продължи серията си във втория сет, в който дръпна с 4:1 и резервира преднината си до края. Подаването на българина вървеше чудесно и той не позволи брейк в срещата.

За място на полуфиналите Радулов ще играе против Лърнър Тайън от Съединени американски щати. 17-годишният американец е 770-и в международната класация за мъже.

Другите двама българи на сингъл при подрастващите - Адрияно Дженев и Росица Денчева, отпаднаха в третия кръг.

Дженев загуби с 2:6, 2:6 от номер 3 в схемата Александър Блокс от Белгия, а при девойките 15-годишната Денчева претърпя проваляне от седмата в схемата Мира Андреева (Русия) с 5:7, 5:7 за 93 минути, откакто позволи късни пробиви и в двата сета. Андреева е 292-а в международната класация за дамите.

Треньор на българските гении от страна на БФТ в Австралия е Пресиян Коев.