Играчът на мача Джак Конан беше един от петимата голмайстори

...

Лейнстър увеличава предимството си на върха на таблицата на URC след доминираща победа над Булс

Играчът на мача Джак Конан беше един от петимата голмайстори за Ленстър във второто полувреме при преобладаваща победа с 47-14 в Обединеното състезание по ръгби над Водаком Булс на RDS.

Този конфликт на върха на таблицата беше с качество на тестов мач на моменти, като хората на Лео Кълън в този момент имат девет точки преднина на върха.

Йохан Гусен впечатли с три дузпи и пробна асистенция, до момента в който Булс водеха с 14-12 на полувремето. Капитанът на Лейнстър Люк Макграт беше наказан за висок опит за голмайстора Кърт-Лий Арендзе.

Въпреки това, откакто допряха в началото посредством Джош ван дер Флиер и Ронан Келехър, домакините осигуриха своята бонус точка с 48-ата минута.

Джеймс Лоу и заместникът Майкъл Милн нанесоха вредите, като Дан Шийхан, Конан и Лиъм Търнър прибавиха още опити след часовата марка.

Връщайки се на сцената на Полуфинална победа през 2022 година, Булс завоюваха две ранни дузпи в битка и Гуусен записа три точки на таблото.