И така предпочете да прекъсне връзката си с хората, които

...
И така предпочете да прекъсне връзката си с хората, които
Коментари Харесай

Илиян Василев: Върнете ми правото да пътувам бързо и удобно с жп ...

И по този начин избра да прекъсне връзката си с хората, които го издигнаха - ППДБ, в името на високата цел - България с жп превоз. Е, довърши я. Говорихме по телефона, твърди, че законът бил подобен и това бил единствения метод. Това не го знаше преди?! Скоро бях в Италия, тя не е с най-хубавия жп превоз, само че е показателно, че свързаността в Европа се дължи главно на жп превоза. Милиони италианци и чужденци го употребяват за стигнат несъмнено на всички места в страната. У нас той е в окаяно положение - нито трасетата са осъвременени, нито влаковете, нито обслужването. И всичко поради корупионните мрежи, които от една страна блокират опцията да се организира до край естествен търг, а от друга блокират развиването на жп превоза, с цел да се обезпечат пасажери за автобусния превоз.

Толкова е трагична тази увеличаваща се разлика сред България и Европа!. Подобна е обстановката и с Български пощи. Тези дни пратих нещо по италианските пощи - като оставим настраната постройките /и у нас пощите имат прелестни здания, или най-малко имаха/, обслужването беше безупречно. Защо да не бъдат конкурентноспособни на Спийди и на Еконт? Какво от това, че са държавни, само че изкуствено ги потискат, несъмнено и с неудачните кадрови назначения, които сякаш най-вече се стремят да обезпечат подслон за частната конкурения.

Върнете ми правото да пътувам бързо и комфортно с жп превоз. Не единствено на мен, само че и стотици хиляди пасажери, в това число чужденци, които опознават страните в Европейски Съюз посредством железниците. Но за какво си мисля, че даже и на БДЖ ще намерят цаката с частни пътнически жп компании под контрола на тези, които въртят сега автобусните компании.
 
Фейсбук, Илиян Василев

Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР