Новите братушки: Устата с нов хит за евроатлантизма и социализма
" И ква е разликата от социализма, като и в този момент сме наведени за клизма? " Това е единствено един от въпросите на лирическия воин в новата ария на рапъра Иван Динев - Устата " Новите братушки ". В нея той подлага на критика политическия и обществен живот в България. В текста изпълнителят прави непосредствено съпоставяне сред актуалния евроатлантизъм и интервала на социализма.
Римите на рапъра са ориентирани към обществения и политически живот у нас. Той самият е безапелационен, че застава зад всяка дума в песента, която е родена от болката на Иван.
" Ако това ще е краят на музикалната ми кариера, дано бъде с такава ария! Заставам зад всяка рима, родена от гняв и болежка ", декларира той.
Устата се качи на танк с „ Новите братушки “, Песента е гневна офанзива против еврото, Gen Z, либералите и „ Петрохан “
Това не е първият случай, в който изпълнителят употребява музиката си за политически коментар. През пролетта на 2025 година той издаде парчето " На Европа дъската ѝ хлопа ", поради което получи закани за живота си. Пред " Евроком " тогава Динев показа, че постоянно го назовават " копейка " след негови представления пред българи в Москва.
Рапърът е безапелационен, че песните му са израз на персонални убеждения, а не средство за облага или участия. Той призна, че неведнъж е получавал предложения от разнообразни партии, само че постоянно е отказвал да се включи в политиката поради липса на доверие към водачите им.
Устата показа парчето в обществените мрежи незабавно след Великден и броени дни преди следващите избори с ясното схващане, че то няма да бъде пуснато по медиите.
Ето цялостния текст на известието му:
" Ако това ще е краят на музикалната ми кариера, дано бъде с такава ария! Заставам зад всяка рима, родена от гняв и болежка. Ясно е, че по медии няма да я въртят, само че се надявам, че тези, които я харесат, ще я споделят!
Да живее свободата на словото! "
Часове откакто видя бял свят, песента безусловно залива обществените мрежи. Тя се споделя и от известни персони, в това число и от водача на " Възраждане " Костадин Костадинов, който написа: " Най-големият! Споделете тази ария на всички места! Нека стигне до допустимо максимален брой българи, дано я чуят милиони наши сънародници! ".
А ето и каква оценка даде продуцентът Игор Марковски:
" Той няма жълто към устата си, а думите му са патрони, които летят право в задачата.
Иван Динев е онази комета, която минава понякога (и) през България.
Последната му ария е печален апотеоз на падението на една нация...
И алармата няма да разсъни заспалите...
Дебелите (и дебилите) ще пишат доноси, с цел да изтрият този клип - благите...
Вижте го - до момента в който можете! "
Чуйте и вие римите, родени от " гняв и болежка "!
Римите на рапъра са ориентирани към обществения и политически живот у нас. Той самият е безапелационен, че застава зад всяка дума в песента, която е родена от болката на Иван.
" Ако това ще е краят на музикалната ми кариера, дано бъде с такава ария! Заставам зад всяка рима, родена от гняв и болежка ", декларира той.
Устата се качи на танк с „ Новите братушки “, Песента е гневна офанзива против еврото, Gen Z, либералите и „ Петрохан “
Това не е първият случай, в който изпълнителят употребява музиката си за политически коментар. През пролетта на 2025 година той издаде парчето " На Европа дъската ѝ хлопа ", поради което получи закани за живота си. Пред " Евроком " тогава Динев показа, че постоянно го назовават " копейка " след негови представления пред българи в Москва.
Рапърът е безапелационен, че песните му са израз на персонални убеждения, а не средство за облага или участия. Той призна, че неведнъж е получавал предложения от разнообразни партии, само че постоянно е отказвал да се включи в политиката поради липса на доверие към водачите им.
Устата показа парчето в обществените мрежи незабавно след Великден и броени дни преди следващите избори с ясното схващане, че то няма да бъде пуснато по медиите.
Ето цялостния текст на известието му:
" Ако това ще е краят на музикалната ми кариера, дано бъде с такава ария! Заставам зад всяка рима, родена от гняв и болежка. Ясно е, че по медии няма да я въртят, само че се надявам, че тези, които я харесат, ще я споделят!
Да живее свободата на словото! "
Часове откакто видя бял свят, песента безусловно залива обществените мрежи. Тя се споделя и от известни персони, в това число и от водача на " Възраждане " Костадин Костадинов, който написа: " Най-големият! Споделете тази ария на всички места! Нека стигне до допустимо максимален брой българи, дано я чуят милиони наши сънародници! ".
А ето и каква оценка даде продуцентът Игор Марковски:
" Той няма жълто към устата си, а думите му са патрони, които летят право в задачата.
Иван Динев е онази комета, която минава понякога (и) през България.
Последната му ария е печален апотеоз на падението на една нация...
И алармата няма да разсъни заспалите...
Дебелите (и дебилите) ще пишат доноси, с цел да изтрият този клип - благите...
Вижте го - до момента в който можете! "
Чуйте и вие римите, родени от " гняв и болежка "!
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




