Хюстън Рокетс се доближи на една победа от класиране за

...

Хюстън и Юта се доближиха до втория етап от плейофите

Хюстън Рокетс се приближи на една победа от класиране за идващия стадий от плейофите в НБА, откакто се наложи над Минесота Тимбъруулвс със 119:100 в Минеаполис. Решаваща в мача стана третата четвърт, извоювана от "ракетите" с 30 точки разлика (50:20).

Хюстън води в опълчването с 3-1 и може да реши разногласието в петия мач, в който ще бъде хазаин.

Днес тимът също по този начин записа второ най-хубаво достижение в историята на НБА за най-вече маркирани точки (50) в една четвърт от плейофи. Рекордът от 51 пункта принадлежи на Лос Анджелис Лейкърс. Джеймс Хардън осъществя 36 точки, а Клинт Капела приключи с дабъл-дабъл (14 точки и 17 борби). За домакините от Минесота най-резултатен стана Карл-Антъни Таунс с 22 точки и 15 битки.

Юта Джаз също поведе с 3-1 в своята серия и е на една победа от 1/4 финалите. "Джазмените" завоюваха мач №4 вкъщи със 113:96. Гардът на Юта Донован МИчъл способства за триумфа с 33 точки, а Руди Гобер добави 16 т. и овладя 10 битки. За "гръмотевиците" Пол Джордж вкара 32 точки, а Ръсел Уестбрук - 23 т. и 14 битки. Следващият дуел ще се играе в Оклахома. /БГНЕС
Източник: bgnes.com