Хюстън победи Далас със 153:149 след продължение в дербито на

...

Уникално! Хюстън победи Далас в зрелище с 302 точки

Хюстън победи Далас със 153:149 след продължение в дербито на Югозападната дивизия в шампионата на НБА. Двубоят бе първи за двата тима след спирането поради пандемията и играчите демонстрираха превъзходна успеваемост в стрелбата към коша, нанизвайки общо 302 точки.

Джеймс Хардън означи 49 точки за Рокетс, а Ръсел Уестбрук добави 31 точки и 11 битки.
Кристапс Порзингис приключи за Далас с 39 точки и 16 битки, а Лука Дончич се отличи с 15-ия си трипъл-дабъл за сезона- 28 точки, 13 битки и 10 асистенции.

Милуоки се наложи над Бостън със 119:112 в друга среща от втория ден след подновяването на шампионата в НБА.

Янис Антетокунбо вкара основна тройка 1:28 минута преди края и оказа помощ на Бъкс да завоюва мача. Янис приключи с 36 точки, 15 битки и 7 асистенции в първия мач на Милуоки след рестарта, като отборът продължа да бъде тимът с най-хубав баланс в постоянния сезон - 54 победи и 12 загуби. Бъкс се нуждае от още една победа, с цел да си подсигурява първото място в постоянния сезон на Източната конференция за втора поредна година.

Сан Антонио се наложи над Сакраменто със 129:120. ДеМар ДеРозан вкара 27 точки, 17 от които в последната четвърт.

Дерик Уайт изравни върха си от 26 точки за Сан Антонио.
ДеАарън Фокс наниза рекордните в кариерата си 39 точки за Кингс.

Преди мача треньорът на Сан Антонио Грег Попович и помощникът му Беки Хамън останаха прави по време на националния химн, до момента в който останалите треньори и играчи от двата тима коленичиха.