Хубавите неща в живота се крият в баланса, убедена е

...
Хубавите неща в живота се крият в баланса, убедена е
Коментари Харесай

Ако те води любовта, успехът е гарантиран

Хубавите неща в живота се крият в салдото, уверена е младата майка, певица и публицист Мина Пенкова.

Когато я видите за първи път, едно нещо ще ви направи мощно усещане – усмивката. Тя е непроменяемо на лицето на Мина, даже в сложните моменти. Родена е в Бургас, в разгара на демократичните промени. Не помни доста оттогава, само че в този момент, в 21-и век, е уверена, че всеки човек има право да бъде благополучен и би трябвало да има шанса да избира по какъв начин да гради живота си. А в нейния се преплитат доста неща - музика, публицистика, спорт.

Вече повече от 10 години Мина Пенкова е част от групата „ 5-те Сезона “, водена от Стефан Диомов. Съставът печели редица награди, измежду които и двете най-ценни статуетки от състезанието „ Бургас и морето “. Именно натам се е устремила изпълнителката и тази година, тъкмо 12 откакто победи като най-младия победител в историята на състезанието за реализатори в музикалното състезание.

„ През 2007-а имах вяра в триумфа по детски. Тогава не съм си давала сметка за полезността на тази премия. Приемах я като следващото затруднение, което съм преодоляла. Тя ме научи, че нито един триумф не е даденост и ми сподели, че триумфите идват и фантазиите се сбъдват, когато правиш нещата с обич “, откровена е чаровната изпълнителка.

Тазгодишното издание на „ Бургас и морето “ ще се организира на 3-и август, а песента, с която Мина ще се показа, се споделя „ Тръгваш ли? “.

„ Зад „ Тръгваш ли? “ се крие огромна страст. Тя е монолог, ориентиран към хората, които си потеглят от живота ни не тъй като желаеме, а тъй като би трябвало. Не става дума единствено за обичания човек, а за близкте, приятелите “, разкрива Мина, която е и създател на текста. Музиката е на Цанислав Петков, неин сътрудник от „ 5-те Сезона “, един от най-младите диригенти в България, а арамжиментът е на Петър Алексиев.



Освен певица, Мина е и публицист.

Среща огромната обич в Българската национална телевизия, където работи като водещ на новините на Българска национална телевизия 2. Илия е водещ на Сутрешния блок на Българска национална телевизия 1 и е някогашен народен играч по лека атлетика.

„ Безспорно малкия екран ни събра “, спомня си Мина. „ И отново стигаме до любовта. В случая точно любовта към това, което правиш, в последна сметка те води до любовта, онази, която се усеща незабавно и знаеш, че е тъкмо тази, която си чакал. “

Плод на любовта е дребната Ева, която към този момент е на година и три месеца. Гордата майка не крие, че проекти за нейното развиване към този момент се вършат, само че изборът ще бъде напълно неин.

„ Мисля, че нашата работа е да й осигурим опциите да открие това, което я прави щастлива. Но избора ще го направи тя. Ева към този момент демонстрира музикални пристрастености и гласът й се чува много, само че пък още на една година направи и първата си цялостна обиколка на стадиона. Но каквото и да прави, постоянно търси аудитория и желае цялото внимание за себе си “, смее се Мина. “Имах доста сантиментална визия за майчинството. Представях си, че когато спра да отивам на работа, ще имам опцията да прочета всички книги, които в миналото съм желала. Уви, нищо сходно. Ева безусловно нахлу във всички аспекти на всекидневието ни и го прекатурна. Нямаме изключително време за себе си, камо ли за книги. Последно прочетох „ Копелето на Истанбул “ на Елиф Шафак, само че от този момент мина много време”, споделя изпълнителката.

 ф Личен списък

Тя признава, че ролята и поддръжката на индивида до нея са от значително значение. Въпреки че прекарва доста време в малкия екран и на стадиона, като треньор на дребни гении в леката атлетика, Илия отделя огромна част от времето си на Мина и Ева.

„ Любимо занятие и за трима ни, става известно, е готвенето. Ева се включва доста интензивно, разнасяйки из жилището всички артикули, до които се докопа. Готвенето се оказа много потребно за мен в последната година, тъй като по време на бременността бях качила над 40 кг. Открих, че салдото в храната е от извънредно значение. Не приказвам за диета, а за мярката във всяко едно отношение “, признава Мина.

За влизането й назад във форма обаче, с изключение на храната, оказва помощ и спортът. „ Илия се зае интензивно с моя подготвителен режим и
с помощта на неговата стратегия, съумях да вляза още веднъж във форма “, откровена е певицата.


 ф Личен списък

Далечни проекти за бъдещето Мина не прави. Убедена е, че когато си убеден в нещо и го правиш с обич, то няма по какъв начин да не се случи. Важно е единствено да обичаш и да бъдеш обичан.
Източник: edna.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР