Музикалният талант е пряко свързан с интелигентността
Хората с музикален гений имат по-висок коефициент на просветеност, откри ново проучване. Ако сте в действителност положителни в това да разпознаете дадена мелодия и в случай че сте чувствителни към ритмите, то тогава е доста евентуално вие да имат висока невербална просветеност, са открили психолози в проучване по въпроса. И тук няма изключително значение дали сте минали през музикално образование, музикалните пристрастености са свързани с по-висок коефициент на просветеност.
Тези изводи са направени след научно проучване, което е проучило деликатно интелекта и музикалните качества на 133 участници. От тях половината са били минали през някаква форма на музикално образование. Предишни проучвания бяха открили, че музикално подготвените деца и възрастни се показват доста по-добре на тестванията за просветеност от останалите деца и възрастни. В допълнение се оказва, че колкото по-дълго е траяло музикалното образование, толкоз повече се е нараснала интелигентността.
“И музикалните пристрастености и интелигентността имат обилни генетични съставни елементи, които значително се припокриват. Специфичните генотипни структури към момента не са задоволително добре разбрани, само че към този момент се знае, че интелигентността е значително унаследима, като въздействието на генетичния фактор се усилва от 50% в детска възраст до 80% в зрелост ”.
Psy Blog




