Холгер Руне успя да победи Джиджен Джан в пет сета

...
Холгер Руне успя да победи Джиджен Джан в пет сета
Коментари Харесай

Руне с петсетова победа, следва мач с Беретини


Холгер Руне съумя да победи Джиджен Джан в пет сета – 4-6 6-3 6-4 3-6 6-4, с цел да продължи напред към втория кръг на Australian Open и по този метод да оформи страховит конфликт с Матео Беретини. Италианецът на собствен ред стартира с триумф в четири сета против Камерън Нори.

“Много вълнуваш мач. Матео е доста надарен. Нека забележим ”, сподели Руне след сложния триумф.

“Смятам, че най-после ретурът ми бе страховит. Когато бе значимо, той (Джан) мощни сервиси, тъй че трябваше да бъда съсредоточен и да проследявам топката. Не бе съвършеният мач, само че това е първи кръг, а той игра доста добър тенис. Първата победа през сезона постоянно е специфична. Надявам се да мога да покачвам равнището си. ”

Подобни усложнения нямаше Тейлър Фриц, който бе доста безапелационен против сънародника си Дженсън Бруксби – 6-2, 6-0, 6-3.
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР