Холандката Кики Бертенс взе реванш от чехкинята Петра Квитова за

...

Кики Бертенс детронира Петра Квитова в Мадрид

Холандката Кики Бертенс взе реванш от чехкинята Петра Квитова за изгубения край през предходната година на шампионата WTA Premier Mandatory в Мадрид (Испания). Tогава Квитова се наложи след съвсем тричасов маратон.

Снощи Бертенс беше безкомпромисна с чешката левичарка и я завърши единствено за 80 минути. Холандката ще играе през днешния ден с шампионката от US Open 2017 Слоун Стивънс, която съумя да пречупи хърватката Петра Мартич в два сета.
 Големите любимци не престават на четвъртфинал в Мадрид

Днес са четвърфиналите на шампионата " Мастърс " 1000

В другия полуфинал Симона Халеп ще се изправи против друга тенисистка, намираща се във форма - Белинда Бенчич. Швейцарката изигра двучасов мач против международната №1 Наоми Осака.

Японката имаше преимущество през по-голямата част от времетраенето, само че непрекъснато грешеше в решителните разигравания. Тя позволи пробив на нула, когато сервираше за мача и по-късно взе единствено две точки в решаващите последни два гейма.

Този резултат дава късмет на Симона Халеп да се върне на върха в ранглистата на WTA. За задачата румънката би трябвало да завоюва шампионата. Загубата на Квитова я изпрати от втора на четвърта позиция. Слоун Стивънс и Кики Бертенс могат също да изпреварят чехкинята при триумф в идващите два мача.

Белинда Бенчич е към този момент №15, а в случай че вдигне купата в събота, тя ще изпревари Серина Уилямс на 11-ата позиция.

Резултати от четвъртфиналите на шампионата от WTA Premier Mandatory в Мадрид (Испания) :Белинда Бенчич (Швейцария) - Наоми Осака (Япония, №1) 3-6, 6-2, 7-5Симона Халеп (Румъния, №3) - Ашли Барти (Австралия, №9) 7-5, 7-5Слоун Стивънс (САЩ, №8) - Петра Мартич (Хърватия) 6-4, 6-3Кики Бертенс (Холандия, №7) - Петра Квитова (Чехия, №) 6-2, 6-3