Холандия стана четвъртият отбор, класирал се за финалната шестица на

...

Волейболистките на Холандия се класираха за финалната шестица на Мондиала в Япония

Холандия стана четвъртият тим, класирал се за финалната шестица на 18-то дамско Световно състезание по волейбол. " Лалетата " победиха Сърбия с 3-0 (25-16, 25-12, 25-20) и съвсем несъмнено ще завършат първи в група " Е ".

България на 11-о място в света след победа на Турция против Тайланд

Момичетата на Иван Петков са шести в група " F "

Сръбкините, откакто си осигуриха предварително място измежду най-хубавите, отпуснаха газта в последните два мача. Те направиха нещо сходно и на мъжкия Мондиал, където приключиха четвърти в крайното класиране. В първите 7 мача нашите западни съседки нямаха изгубен гейм и дружно с Италия демонстрират най-силната игра в Япония.

Италианките от своя страна не простят. Те победиха Съединени американски щати с 3-1 (25-23, 25-23, 20-25, 25-16). Така американките ще се надяват на победа на Китай против Русия, с цел да продължат напред. В противоположен случай рускините ще се причислят към към този момент класиралите се: Италия, Сърбия, Китай и Холандия.

Снимка 383050
Източник:

Домакините от Япония и Бразилия в директен дуел ще излъчат последния кандидат за медали.

България победи през днешния ден Азербайджан и зае 11-о място в крайното класиране.

Резултати от срещите играни в четвъртък, 11 октомври,
Група " Е ":
Пуерто Рико - Мексико 3-1 (25-17, 25-19, 18-27, 25-19)
Доминикана - Германия 3-0 (25-12, 25-19, 25-17)
Холандия - Сърбия 3-0 (25-16, 25-12, 25-20)
Япония - Бразилия

Група " F ":
България - Азербайджан 3-0 (25-19, 25-20, 25-20)
Турция - Тайланд 3-1 (22-25, 25-20, 25-22, 25-20)
Италия - Съединени американски щати 3-1 (25-23, 25-23, 20-25, 25-16)
Китай - Русия

Крайно класиране на 18-то дамско Световно състезание по волейбол след девето място: