Холандия се наложи над Англия с 3:1 във втория полуфинал

...

Холандия елиминира Англия в Лигата на нациите

Холандия се наложи над Англия с 3:1 във втория полуфинал на шампионата Лига на нациите. Срещата се игра на стадион “Афонсо Енрикеш ” в португалския град Гимараеш.

Автор на първия гол в дуела стана Маркъс Рашфорд в 32-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване против него на Матейс де Лихт. Защитникът на “лалетата ” се реваншира в 73-ата минута, когато след осъществяване на ъглов удар съумя с глава да възвърне равенството. Този резултат се резервира до края на постоянното време и последваха продължения. В 97-ата минута Кайл Уокър си вкара автогол в опит да изпревари неприятелски състезател, а в 114-ата минута Куинси Промес постави завършек на разногласието. Във финала на шампионата в неделя Холандия ще спори с Португалия, която в другия полуфинал в профил Швейцария. Швейцария и Англия ще изиграят мач за третото място. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg