Холандия постигна най-убедителната победа в първия кръг на започналото в

...

Холандия разгроми Южна Корея в първия си мач на Световното по хокей на трева

Холандия реализира най-убедителната победа в първия кръг на почналото в Лондон Световно състезание по хокей на трева. Фаворитките за купата, съгласно букмейкърите, вкара 7 гола за 23 минути във вратата на Южна Корея. След това те понижиха оборотите и резултатът се резервира 7-0 до края на 60-те минути.

Холандия е първият финалист в дамския шампионат по хокей на трева

Победителките отстраниха Германия след изпълнени на дузпи

Домакините от Англия съумяха да се спасят с късен гол против Индия и измъкнаха тъждество 1-1. Британките са олимпийски шампионки от Рио 2016 и имат упоритости да се опълчват на холандките.

Аржентина, която е също има съществени аспирации за купата разгроми Испания с 6-2. Иберийките откриха резултата, само че по-късно се развихри върхушка пред тяхната врата.

Резултати от първия кръг на Световното състезание по хокей на трева за дами в Лондон:

Група " А ": Италия - Китай 3-0, Холандия - Южна Корея 7-0

Група " B ": Англия - Индия 1-1. Ирландия - Съединени американски щати 3-1

Група " C ": Германия - Южна Африка 3-1, Аржентина - Испания 6-2

Група " D ": Австралия - Япония 3-2, Нова Зеландия - Белгия 4-2