Холандия и Гърция ще излъчат утре шампиона при дамите на

...

Холандия и Гърция ще излъчат европейския шампион в дамската водна топка

Холандия и Гърция ще излъчат на следващия ден първенеца при дамите на Европейското състезание по водна топка в Барселона.

Хърватия обърна Черна гора в зрелищен 1/4-финал на Европейското по водна топка

Сърбия съкруши Унгария, Италия позволи единствено един гол против Русия

В първия полуфинален мач Холандия детронира шампионките от Унгария след трагичен триумф с 8-7. Холандките водеха през целия мач, само че преднината им беше минимална и унгарките непрекъснато се връщаха играта. Особено напрегнати бяха последните три минути от дуела, когато двата тима пропуснаха по няколко офанзиви.

Гърция покруси очакванията на домакините за европейска купа. Те се постановиха с 11-9 над Испания. В първата четвърт напрежението беше сковало и двата тима и резултатът остана 1-1.

Във втората и третата елементи гъркините имаха предимство и отвориха разлика, достигнала на два пъти до четири гола. Наивната им игра можеше да докара до поврат, само че в последните минути отличната игра на вратарката им Хрисула Диамантопулу ги изведе до финала. Диамантопулу избави 10 от 19-те удари в очертанията на вратата ѝ.

Днес са полуфиналните срещи при мъжете, а на следващия ден са срещите, които ще разпределят медалите при дамите.

Резултати от дамските полуфинали на Европейското състезание по водна топка в Барселона:
Холандия - Унгария 8-7 (2-1, 3-3, 2-1, 1-2)
Гърция - Испания 11-9 (1-1, 4-1, 4-4, 2-3)