Хофенхайм се отличи с половин дузина чисти пропуски при домакинството

...

Ефектен гол компенсира многото пропуски на Хофенхайм

Хофенхайм се отличи с половин дузина чисти пропуски при семейството си на новобранеца Нюрнберг и за малко да изпусне успеха. Все отново “1899” се постановиха с 2:1 и след 25 мача на своята сметка в Бундеслигата не престават да са доста покрай място в зона “Европа”. Андрей Крамарич осъществя и двата гола за спечелилите, като изключително атрактивен беше вторият в 78-ата минута - с пета сред краката на вратаря.

Играчите на Юлиан Нагелсман изнесоха отлична първа част, в която поведоха с попадението на Крамарич от дузпа в 25-ата минута. В тези първи 45 минути домакините удариха и две греди посредством Ишак Белфодил и Флориан Грилитч, един път Павел Кадержабек пропусна на празна врата от няколко метра, а ВАР пък спести още един углавен удар.

След тази буря нямаше никакви индикации, че футболистите на Нюрнберг са в положение да сторят нещо. Те обаче имаха шанса да изравнят за 1:1 посредством капитана си Хано Беренс в 61-вата минута.

После Хофе отново подвигна оборотите и реализира своето след майсторското отиграване на Крамарич за 2:1.

Q. Classiest way to retake the lead?

A. Back-heel through the keeper's legs #TSGFCN 2-1 pic.twitter.com/bjLZQqvtkM
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) March 10, 2019
Късният напън на гостите можеше да им донесе точката, само че в добавеното време рискова тяхна офанзива приключи с изтребване в корнер.

Нюрнберг е финален в класирането и към този момент е на 9 точки от първия сигурен оцеляващ. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 25 кръг, неделя 10 март  Хофенхайм 2:1краен резулат  Нюрнберг