Хофенхайм също не успя да пребори надигналия се тим на

...

Х в битката между новото и старото поколение в Бундеслигата

Хофенхайм също не съумя да пребори надигналия се отбор на Фортуна (Дюселдорф) и мачът сред двата отбора от 20-ия кръг приключи 1:1. По този метод домакините не престават да са отвън зона “Европа” и записаха осмо тъждество от началото на акцията в Бундеслига - най-вече от всички останали. Фортуна пък се отдалечи на 8 точки от рисковата зона, откакто през есента дълго време се намираше измежду изпадащите.

Двубоят в Зинсхайм даде и любопитен конфликт сред най-младия ментор в шампионата - Юлиан Нагелсман (31 г.), против най-възрастния - Фрийдхелм Функел (65 г.). Опитът сякаш надви, тъй като гостите имаха повече рискови положения и надлежно повече могат да съжаляват за изпуснатат победа.

Хофе имаше шанса да поведе относително рано - в 16-ата минута, когато Андрей Крамарич беше прецизен от дузпа, отсъдена за нарушаване против Денис Гайгер.

200 - Michael #Rensing has conceded his 200th goal in the #Bundesliga and has saved none of the 21 penalties he has faced in the competition. Unlucky. #TSGF95 pic.twitter.com/AurNXYxa52
— OptaFranz (@OptaFranz) February 2, 2019
Отборът от Дюселдорф изравни при първата офанзива на второто полувреме, когато Кевин Щьогер майсторски откри Роувен Хенингс и таранът не сбърка след изстрел с глава - 1:1.

В 58-ата минута пък бранителят на Фортунд Каан Айхан нацели гредата.

Десет минути преди края Хенингс не съумя да се възползва от груба неточност на Кевин Фогт и по този начин мачът завърши при 1:1.

В идващия кръг Хофенхайм ще се изправи против водача Борусия (Дортмунд), а Фортуна ще одобри Щутгарт. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 20 кръг, събота 2 февруари  Хофенхайм 1:1краен резулат  Фортуна (Дюселдорф)