Хофенхайм продължава с положителните резултати в Бундеслигата, след като разгроми

...

Хофенхайм показа на Кьолн, че няма място в елита

Хофенхайм продължава с позитивните резултати в Бундеслигата, откакто разгроми Кьолн с 6:0 вкъщи в среща от 28-ия кръг и се приближи на 3 точки до присъединяване в Лига Европа. Това беше пети следващ мач без загуба за състава на амбициозния Юлиан Нагелсман, а резултатът приказва за разликата в класите този следобяд.

Преотстъпеният от Байерн (Мюнхен) Серж Гнабри даде началото със незабравим пробив в 23-ата минута, приключил с неспасяем шут под гредата.

Гостите, които се борят за спасението си, долу-горе се държаха преди почивката, като даже бяха покрай изравняването в 38-ата посредством Доминик Хайнц, само че Оливер Бауман избави.

През второто полувреме обаче “козлите” рухнаха. Още в 47-ата минута Гнабри удвои преднината на Хофе, а до 65-ата резултатът към този момент беше бухнал до 5:0 след две попадения на Марк Ут и едно на Лукас Руп сред тях.

В 73-ата Стивен Цубер се възползва от втора асистенция на Ут, с цел да направи 6:0.

History made

Hoffenheim have never before led 6-0 in the #Bundesliga. #TSGKOE pic.twitter.com/SH3KqdwDYu
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) March 31, 2018
И до момента в който Хофенхайм не е надалеч от класиране за европейските шампионати, то Кьолн продължава да бъде на 5 точки от избавителната зона, а до края остават единствено шест кръга.