Хиньо Коларов е на 104 години и никога не е

...
Хиньо Коларов е на 104 години и никога не е
Коментари Харесай

Столетник сложи в джоба си всички, гласува с машина без да му миг...

Хиньо Коларов е на 104 години и в никакъв случай не е пропущал да даде своя избор. Казва, че до момента е дал своя вот близо 100 пъти, предава Българска национална телевизия.

 

Хиньо Коларов пуска първата си бюлетина през далечната 1938 година. Тогава бил на 18 години. Макар че към този момент е трудноподвижен, той отива до изборната секция благодарение на сина си, с цел да гласоподава и през днешния ден.

" Вие сте образец за младежите, горделивост за града ни и за всички млади, които не желаят да гласоподават, а би трябвало да гласоподават ", каза Катя Христова - секретар на 44 секция в СУЕО " А. С. Пушкин ": 

 

Без терзания Хиньо Коларов избира да гласоподава с електронна бюлетина. Възрастният мъж се надява идващите политиците да са почтени.  " За да изберем държавно управление, което да прави работа, а не служебни държавни управления. Без постоянно държавно управление няма държавност, тежест няма ", споделя той.

 

Най-възрастният варненски избирател отправи и съвет към политиците: " Да мислят за България, за която приказват, а не да се надпреварват кой кого да оскърби ".

 

Мъжът се надява да е здрав, за да може да гласоподава и на идващите избори.

 

 
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР