Хиляди сръбски граждани се включиха в Нови Сад в протеста

...
Хиляди сръбски граждани се включиха в Нови Сад в протеста
Коментари Харесай

Хиляди на протест в Нови Сад

Хиляди сръбски жители се включиха в Нови Сад в митинга на възпитаници против отдалеченото образование.

Гимназисти от разнообразни краища на Сърбия дойдоха с колела или пешком във втория по величина сръбски град и организираха ранен протест в събота с 16-минутно безмълвие в памет на 16-те жертви от сриването на козирката на градската гара. Във вечерните часове демонстрацията продължи с изявления на учители и възпитаници и музикални осъществявания.

По-рано този месец учебни шефове изпратиха електронни известия до учителите, че занятията минават онлайн. В изказване в обществените мрежи, учебните заведения, които се включиха в митинга, декларират, че отдалеченото образование не е решение на проблемите и е недопустимо. Според протестиращите това решение цели да попречи на техните блокади на учебни заведения, част от продължаващите протестни дейности в страната против корупцията, предава БНР. 

По данни на синдикатите заплатите на към 20 хиляди учители са били спрени поради поддръжката им за митингите или поради това, че не са работили по време на блокадите.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР