Хиляди жители на испанския остров Ла Палма бяха призовани да

...
Хиляди жители на испанския остров Ла Палма бяха призовани да
Коментари Харесай

Въздухът на о. Ла Палма стана токсичен заради изригването на Кумбре Виеха

Хиляди поданици на испанския остров Ла Палма бяха призовани да останат по домовете си поради токсичните равнища на серен диоксид във въздуха , причина за които е продължаващото изригване на вулкана Кумбре Виеха, съобщи организация Reuters.

Според публична информация на управляващите, към 24 500 поданици на Лос Йанос де Аридане, Ел Пасо и Тасакорте, което е към една трета от популацията на острова, бяха принудени да не излизат поради покачвания риск за здравето им.
 Вулканът на Ла Палма продължава да изригва към този момент 85-ти ден
Вулканът на Ла Палма продължава да изригва към този момент 85-ти ден

След няколко дни на ниско равнище на интензивност, вулканът Кумбре Виеха ненадейно оживя още веднъж

Аварийните служби инструктираха хората да затворят прозорците и да изключат климатиците, с цел да не проникват в домовете им токсичните пари на вулкана. Те предложиха също хората да отсрочат дейностите си навън и да не излизат на открито без защитни маски, в случай че това въпреки всичко е неотложно.

В засегнатите общини на учениците беше подредено да останат в учебните заведения, а на родителите - да не прибират децата си до момента в който не се усъвършенства качеството на въздуха.
 Вулканът на о. Ла Палма взе жертва
Вулканът на о. Ла Палма взе жертва

72-годишен мъж е умрял до момента в който е почиствал покрива си от пепелта...

Изригването на Кумбре Виеха, което стартира на 19 септември, е най-продължителното на испанските Канарски острови за целия интервал от 1500 година до момента, през който се записват сходни феномени.

Според европейската сателитна система за наблюдения Copernicus, потоците от лава са предизвикали повреди или са разрушили минимум 2910 здания , заради което хиляди хора бяха принудени да изоставен домовете си.
 Евакуираха още 700 души на о. Ла Палма поради нова интензивност на вулкана Кумбре Виеха
Евакуираха още 700 души на о. Ла Палма поради нова интензивност на вулкана Кумбре Виеха

Днес са регистрирани 64 труса...
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР