Хиляди хора протестираха мирно в центъра на белгийската столица Брюксел за

...
Хиляди хора протестираха мирно в центъра на белгийската столица Брюксел за
Коментари Харесай

Протест срещу COVID ограниченията в Брюксел

Хиляди хора стачкуваха спокойно в центъра на белгийската столица Брюксел за трета поредна неделя против затегнатите ограничения в страната против разпространяването на ковид, осведоми " Асошиейтед прес ".

По улиците на града имаше засилено полицейско наличие предвид на това, че на предходни демонстрации се стигна до принуждение и имаше ранени и задържани. Но единствено 13 души са били задържани за " протест и владеене на неразрешени предмети " съгласно представителя на полицията Илзе Ван де Кеере.

По-късно обаче, след приключването на демонстрацията, белгийската полиция се намеси, за да разпръсне младежи, хвърлящи камъни. Те са влезнали в конфликти с полицейски елементи за битка с безредиците, защитаващи пътя към постройките на Европейски съюз, където публични лица се срещаха с африкански водачи.

Участниците в митинга, някои от които носеха плакати с надписи " Свободна зона ", " Достатъчно " и " Аз съм свободен, ти си свободен, ние сме свободни ", " Приех справедливата си доза "  разкритикуваха настойчивите рекомендации на управляващите към хората да се ваксинират срещу COVID-19. В демонстрацията се включиха и медици.

В Белгия на работещите в здравния бранш беше даден 3-месечен период да се имунизират до 1 януари, в противоположен случай те са застрашени да си изгубят работата.

Протестът в Брюксел се състоя ден след сходни демонстрации в Париж и Лондон на фона на стягането на противоепидемичните ограничения в Европа поради разпространяването на новия вид на ковид " Омикрон ", като Нидерландия поведе хорото с налагането на корав народен локдаун.

Световната здравна организация (СЗО) заяви този уикенд, че " Омикрон " е открит в 89 страни, а инфектираните с разновидността се удвояват на всеки ден и половина до 3 дни тук-там с локално предаване на вируса.

При митинг в Брюксел предишния месец няколкостотин души започнаха да замерват полицията, да трошат коли и да палят кофи за отпадък. Полицията реагира със сълзотворен газ и водни оръдия.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР