Хиляди демонстранти се събраха днес в различни руски градове в

...
Хиляди демонстранти се събраха днес в различни руски градове в
Коментари Харесай

Хиляди излязоха на протести в Русия в подкрепа на арестувана правозащитничка 

Хиляди стачкуващи се събраха през днешния ден в разнообразни съветски градове в поддръжка на защитничка на човешките права, задържана по силата на нов закон против "нежелателни организации ", оповестиха локални медии, представени от ДПА.

В Москва неколкостотин стачкуващи участваха в протестно шествие след възбраната на управляващите да проведат протест, съгласно радио "Ехото на Москва ". Демонстранти излязоха и по улиците на Санкт Петербург, Екатеринбург и Казан.

Анастасия Шевченко, член на опозиционното придвижване Отворена Русия е под домакински арест в южния съветски град Ростов-на-Дон, съгласно Амнести интернешънъл. Тя е първата, упрекната за "многократно присъединяване в действия на нежелателни организации " след слагането ѝ под домакински арест на 23 януари. Ако бъде приета за отговорна, може да бъде наказана на шест години затвор.

По време на задържането на Шевченко нейната щерка умря в болница, добавя "Ехото на Москва ".

Неразрешени протестни акции в отбрана на Шевченко на организацията на ядосаните майки под мотото "марш на майчиния яд " се състояха в Москва и Санкт Петербург, прецизира "Ведомости ". Според изданието някои от участниците в митинга са били арестувани.

Според правозащитния медия-проект ОВД-Инфо Марш на ядосаните майки е имало в 14 съветски града, както и в Тел Авив и в Торонто, написа Българска телеграфна агенция.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР