Херта Берлин взе глътка въздух, след като разби с 4:1

...

Херта взе глътка въздух след бой над Гладбах

Херта Берлин взе глътка въздух, откакто разруши с 4:1 вкъщи Борусия Мьонхенгладбах вкъщи. Срещата беше от 20-ия кръг на Бундеслигата. " Старата дама " записа първа победа от началото на годината, откакто досега беше в серия от 4 следващи загуби.

Двубоят в Берлин стартира чудесно за гостите, които поведоха още в 17-ата минута, когато се разписа Нико Елведи. След половин час игра Джесик Нганкам се възползва от асистенция на Марко Рихтер и изравни.

В 52-ата минута Херта направи цялостен поврат след гол на Мартон Дардай. В първата минута на добавеното време Дери Шерант постави точка на разногласието. Крайният резултат оформи Доди Лукебакио от дузпа в 96-ата минута.

С триумфа Херта събра 17 точки и заема 16-о място във краткотрайното класиране на Бундеслигата, което праща на бараж за оставане в елита на Германия. Гладбах е 10-и с 26 точки.