Херта Берлин осигури оцеляването си в Бундеслигата. Възпитаниците на Феликс

...

Херта Берлин остава в Бундеслигата след успех над Хамбургер

Херта Берлин обезпечи оцеляването си в Бундеслигата. Възпитаниците на Феликс Мабат победиха Хамбургер с 2:0 в реванша от плейофа за присъединяване в немския хайлайф. С общ резултат 2:1 столичани се избавиха от изпадане във Втора Бундеслига.

Гостите откриха резултата още в 4-ата минута на " Фолкспаркщадион ". Дедрик Боята засече с глава центриране от ъглов удар на Марвин Платенхард.

След като се регистрира с асистенция, Марвин Платенхард удвои задатъка на отбора си след почивката. Защитникът още веднъж се възползва от статично състояние и оформи крайния резултат с попадение от директен свободен удар.

В добавеното време на конфликта Лукас Тузар получи втори жълт картон секунди преди последния съдийски сигнал и бе изпъден.

Треньорът на спечелилите Феликс Мабат прекара 10 сезона в Хамбург и завоюва КЕШ, КНК, Суперкупата на Европа и три трофеи в Германия. Хамбургер ще играе във Втора Бундеслига за пети следващ сезон.