Хайдук (Сплит) изигра един от най-добрите си мачове в иначе

...

Кристиан Димитров и Хайдук повалиха Риека след драма в края

Хайдук (Сплит) изигра един от най-хубавите си мачове в другояче разочароващия сезон и победи с 1:0 в 160-ото издание на адриатическото дерби. Единствения гол в мача вкара Умут Найир в 72-ата минута след асистенция на новото попълнение Марко Ливая.

Кристиан Димитров беше титуляр за Хайдук и цялостен мач, като се отличи с няколко значими намеси. Големият воин за отбора от Сплит беше вратарят Ловре Калинич, който избави дузпа в шестата минута на добавеното време.
Друг от привлечените неотдавна футболисти - Аалександър Качаниклич, също имаше огромна заслуга за успеха на Хайдук. Именно той стартира офанзивата, довела до попадението на Найир. Дузпата в края за Риека беше доста противоречива. С осъществяването се нагърби капитанът на домакините Франко Андрияшевич, само че Калинич избави.

Хайдук е пети в класирането, на цели 22 точки зад лидера. Риека е на четвърта позиция, а в топ 3 са и.

Снимки: pixsell Лига 1 23 кръг, събота 27 февруари  Риека 0:1краен резулат  Хайдук Сплит