Хайденхайм задълбочи кризата в Унион Берлин, побеждавайки го с 1:0

...

Хайденхайм задълбочи кризата в Унион Берлин, първа загуба за Айнтрахт

Хайденхайм задълбочи рецесията в Унион Берлин, побеждавайки го с 1:0 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Единственият гол в мача вкара Ян-Никлас Бесте в 59-ата минута. Поражението беше четвърто следващо за " стоманените " в шампионата.

Срещата стартира по-добре за гостите, които пропуснаха да поведат посредством Шералдо Бекер и Давид Датро Фофана при започване на мача. В 49-ата минута удар с глава на Кевин Бееренс срещна гредата.

Така се стигна до 59-ата минута, когато Бесте със страховит удар в десния ъгъл матира вратаря за 1:0. До края на дуела берлинчани не съумяха да избегнат провалянето.

Така Хайденхайм събра 7 точки и заема 9-о място във краткотрайното класиране, до момента в който Унион е 11-и с шест точки.

В различен мач от през днешния ден Волфсбург надделя с 2:0 вкъщи Айнтрахт Франкфурт. Поражението беше първо през сезона за " орлите ". Йонас Винд изведе " вълците " напред в резултата в 31-ата минута. Малко преди да измине час игра Марио Гьотце беше изпъден с втори жълт картон.

Волфсбург реши всичко с втори гол в 84-ата минута. Тогава домакините получиха дузпа, която Винд пропусна, само че при добавката беше прецизен за крайното 2:0.

" Вълците " събраха 12 точки след днешния триумф и заемат седмо място във краткотрайното класиране. Айнтрахт е осми със 7 точки.