Хърватия спечели исторически бронз на Европейското първенство по хандбал за

...

Хърватия спечели исторически бронз на Европейското първенство

Хърватия завоюва исторически бронз на Европейското състезание по хандбал за дами. Възпитаничките на Ненад Шощарич победиха в дребния край домакина Дания с 25:19 (11:11) и за първи път заслужиха място на подиума на континентален шампионат.

Първото полувреме в Хернинг мина на приливи и отливи, откакто датчанките преодоляха неприятно начало и закъснение с 0:3, след което обърнаха до 7:4 в своя изгода, а в последна сметка почивката пристигна при тъждество 11:11. Втората част вървеше равностойно до 18:18 в 41-ата минута, след което хърватките вкараха седем безответни попадения в идващия четвърт час, с което предрешиха мача.

Капитанката Катарина Йежич и Стела Посавец бяха най-резултатни за победителките с по 5 гола. За Дания по 4 пъти се разписаха Ане Хансен и Мете Транборг. Финалът сред защитаващия купата си Франция и Норвегия е по-късно през днешния ден.