Хърватия извоюва почетното трето място на Мондиала в Катар с

...

Хърватия триумфира в малкия финал на Мондиал`22

Хърватия извоюва почетното трето място на Мондиала в Катар с победа с 2:1 над Мароко. Срещата, която се организира на интернационалния стадион Халифа в Доха, приключи преди минути и донесе медали за повторно на хърватските национали във футболната история на страната.

Резултатът бе открит още в седмата минута на срещата от хърватският бранител Йошка Гуардиол откри резултата. Две минути по-късно мароканският бранител Ашраф Дари вкара ответен гол. В края на първото полувреме нападателят на Хърватия Мислав Оршич още веднъж изведе тима си напред и оформи крайния резултат от мача.

Така тимът на Хърватия отново излиза на трето място на международно футболно състезание, откакто за първи път доближи това достижение още при дебютирането си на Мондиал през 1998 година във Франция. На полуфиналите в Катар хърватските футболисти бяха победени от националния тим на Аржентина с резултат 0:3, а тимът на Мароко загуби от французите с резултат 0:2.
Източник: manager.bg