Хърватия е на четвъртфинал на Световното след победа с дузпи

...

Нов Мондиал, дузпи и пак победа за Хърватия

Хърватия е на четвъртфинал на Световното след победа с дузпи против Япония - 3:1, след 1:1 в постоянното време и продълженията. Вицешампионите от Мондиала в Русия ще играят с Бразилия или Южна Корея.

Преди малко повече от четири години " ватрените " победиха два противника с дузпи, като и в този момент пролича, че имат по-голям опит и класа в този детайл. Само един от техните реализатори - Марко Ливая, пропусна, като уцели греда, до момента в който вратарят им Ливакович влезе в историята, хващайки три удара на " самураите ".

Даизен Маеда откри за Япония - една от приятните изненади на шампионата, в 43-тата минута. В 55-ата Иван Перишич изравни. Азиатците още веднъж не съумяха да прескочат осминафиналите.
При дузпите
Такуми Минамино (Япония) - Ливакович избави, неприятно осъществяване на халфа, резултатът остава 0:0 при 11-метровите удари

Никола Влашич (Хърватия) - гол, 1:0

Каоро Митома (Япония), втори пропуск, второ избавяне на Ливакович! 1:0

Марчело Брозович (Хърватия) - гол, 2:0

Такума Асано (Япония) - гол, японците откриха сметката си, 2:1

Марко Ливая (Хърватия) - греда! Несериозно осъществяване с неприятна засилка, 2:1

Маи Йошида (Япония) - и трето избавяне на Ливакович! Хърватският вратар твори история, 2:1

Марио Пашалич (Хърватия) - гол, 3:1! Хърватия оцеля и е на четвъртфинал!