Хари Кейн донесе победата на Тотнъм при гостуването на Уест

...

Тотнъм взе своето по любимия на Моуриньо начин

Хари Кейн донесе успеха на Тотнъм при гостуването на Уест Бромич Албиън с гол с глава в 88-ата минута, фиксирайки крайния резултат 0:1. С този триумф " шпорите " излязоха преди всичко в класирането на британската Висша лига със 17 точки, изпреварвайки сензационния водач Саутхямптън.

Голът е под №150 за Хари Кейн във Висшата лига, с което той изравни достижението на някогашната звезда на Ливърпул Майкъл Оуен.

Иначе мачът беше от типичните за:Специалния ", в които неговият тим не свети, само че печели трите точки.

В началото на срещата имаше една обстановка за гостите, когато удар на Хьон-мин Сон беше блокиран. Иначe преобладаваше тактическата борба, като двамата наставници - Славен Билич и Жозе Моуриньо изразходваха сериозна сила на тъчлинията.

След почивката домакините започнаха да гледат по-сериозно напред и доближиха до положителни положения. Веднъж Льорис избави удар под гредата след корнер. След това Галахър стреля доста мощно от границата на наказателното поле. Френският пазач с наслада изгледа по какъв начин топката се отби от дясната му греда и излезе в навън.

В 83-ата минута Джонстън избави с прекрасен плонж рисков удар на Винисиус.

И когато мачът отиваше към закономерно 0:0, Хари Кейн означи победното попадение в 88-ата минута. Мат Дохърти центрира точно отдясно и Кейн с тил уцели топката с глава и тя влезе в далечния десен ъгъл на вратата, защитавана от Джонстън.

След този резултат Тотнъм излезе преди всичко със 17 точки. Тимът сподели, че има сили бързо да се възвърне след тежкото посещение в Разград на Лудогорец.

Уест Бромич има 3 точки от 3 равенства и 5 загуби. " Дроздовете " са на 18-о място и единствено те, Бърнли и Шефилд Юнайтед към момента нямат победа.
Източник: fakti.bg