Хаосът с машинното гласуване в Старозагорско продължава и към този

...
Хаосът с машинното гласуване в Старозагорско продължава и към този
Коментари Харесай

Хаос с машинното гласуване в Старозагорско - 2 секции преминават на хартия

Хаосът с машинното гласоподаване в Старозагорско продължава и към този час, съобщи кореспондент на ФОКУС . В РИК-Стара Загора не престават сигналите за дефектирали машини в региона - досега са над 40.

, като всяка втора машина не пуска бюлетини или пуска празни. Според техниците това се дължи на проблеми с принтерите. Те реагират мигновено като ремонтират машините, само че още веднъж се появяват проблеми.

В една секция в Стара Загора и една секция в Раднево следва да бъде прекратено машинното гласоподаване и да се премине напълно на гласоподаване с хартиени бюлетини. 

ФОКУС напомня, че при недостатък в машината членовете на съответната секционна изборна комисия сформират протокол и на гласоподавателя се дава хартиена бюлетина, с цел да може да упражни правото си на глас и означи, че няма вид човек да гласоподава наново с машина, в случай че първият път тя е дала недостатък.
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР