Хандбалният Спартак ще играе за бронзовите медали в мъжкото първенство

...

Хандбалният Спартак ще играе за бронзовите медали

Хандбалният Спартак ще играе за бронзовите медали в мъжкото състезание на България. Варненци изгубиха и втория полуфинал от серията против Локомотив (Горна Оряховица) през днешния ден. Възпитаниците на Пенко Златев паднаха с 25:28 като на полувремето отстъпваха с един гол - 15:16. Най-резултатен за отбора от морската столица бе Петко Петков с 10 попадения.

" Равностойно мина мача, но Йордан Попов се контузи в края на първото полувреме, и през второто не можа да влезе. Без него загубихме най-после. Вървяхме гол за гол, даже водихме, само че при 22:22 оттова ни преодоляха, дръпнаха с 3 гола и ни победиха. Нямахме задоволително запаси. Имаме преди този момент 3-4 контузени играчи, скамейката ни е къса, разполагаме с юноши с по-малко опит. Първият ни мач бе по-реално да го спечелим. Но реално нашето място е второ-трето. Дай Боже да не се получи спад. Ние загубихме тези два мача, доста малко не ни доближи. Сега се притеснявам да не се получи спад против Осъм (Ловеч) за третото място. В събота на 8 април сме домакини, а на 14-ти гостуваме. Дано да успеем тук да победим. И нека Йордан Попов да се оправи, без него ще ни е мъчно ", сподели за " Петел " Пенко Златев.
Източник: petel.bg