Халфът на РБ Лайпциг Емил Форсберг обобщи полуфинала за Купата

...

Форсберг: РБ Лайпциг може да спечели Купата на Германия и Лига Европа

Халфът на Република България Лайпциг Емил Форсберг заключи полуфинала за Купата на Германия против Унион Берлин (2:1). „ Това е просто необикновено чувство. Да спечелиш мач пред почитателите, да вкараш гол пред цялостните трибуни е неописуемо. Всички сме мечтали за такива моменти. Това е следващата победа за нашите почитатели. Показахме нрав и за трети път отиваме в Берлин. Искаме най-сетне да спечелим финала за Купата!

През последните няколко месеца постигнахме забележителен прогрес. Атмосферата в тима е страхотна, желаеме да реализираме триумф. Имаме добър сезон. Това са моменти, които в никакъв случай няма да забравим. Ние сме в положение да спечелим Купата на Германия и Лига Европа. С нашата пристрастеност и нрав всичко е допустимо “, съобщи Форсберг пред формалният уебсайт на клуба.

Република България Лайпциг губеше с 0:1 след първото полувреме. Емил Форсберг означи победния гол в 93-ата минута.

На финала за Купата на Германия Република България Лайпциг ще играе с Фрайбург, който победи Хамбургер с 3:1 на полуфиналите. Битката за трофея ще се организира на 21 май в Берлин.