Грузия победи с 1:0 Беларус в първия полуфинал в Плейоф

...

Грузия направи първата крачка към Европейското

Грузия победи с 1:0 Беларус в първия полуфинал в Плейоф D за Европейското състезание през идната година и към този момент чака своя противник на финала. Той ще бъде някой всред тимовете на Северна Македония и Косово, които играят между тях по-късно през днешния ден. Торнике Окриашвили вкара единственото попадение от дузпа при започване на дуела на " Борис Пайдчадзе Динамо Арена " в Тбилиси.

Домакините започнаха по-добре и още в шестата минута получиха дузпа поради нарушаване на Золотов против Окриашвили. Потърпевшият извърши невъзмутимо, пращайки стража на Беларус в противоположния ъгъл - 1:0.

В 33-тата минута Казаишвили имаше опция да удвои, само че Хаткевич се намеси добре и избави удар му от близко. Стражът на Беларус направи второ избавяне в 48-ата минута, когато отрази подъл удар по земя на Окриашвили.

В 65-ата минута Подстрелов пропусна може би най-хубавата опция за гостите, откакто от доста добра позиция стреля над вратата. В добавеното Мартинович можеше да прати мача в продължения, само че ударът му от близко бе блокиран. В последна сметка Грузия справедливо завоюва " мача на века ", както назоваха този дуел в страната.