Гришо продължава напред в Откритото първенство на Съединените щати по

...

Григор Димитров продължава напред в US Open!

Гришо продължава напред в Откритото състезание на Съединените щати по тенис! Димитров реализира превъзходен резултат като победи Анди Мърси с 6:3, 6:4 и 6:1.

Последният път, когато двамата се срещнаха на корта беше през 2016-та година, когато Мъри сграбчи успеха. Но този път нещата свършиха иначе! Българинът поведе мача с 2:0. След това обаче Мъри доста бързо изравни. Гришо по-късно отвори задатък 5:3 и откакто завоюва подаването си и затвори сета.

Вторият сет беше решен още в първия гейм. Григор Димитров направи пробив и взе първия гейм, а по-късно поведе с 2:0. Накрая нашето момче завоюва сета с 6:4.

Третият сет стартира по чудноват метод като двамата си размениха по един пробив. В последна сметка Димитров завоюва идващите три следващи гейма и докара резултата до 5:1.

В последващи кръг на шампионата Димитров ще се изправи против германеца Александър Зверев! Той е под номер 12 в ранглистата и има 5 победи от 6 мача против Димитров. Очертава се предизвикателство!

Смятате ли да гледате мача на Димитров и Зверев?