Григор Димитров започна с победа участието си в Откритото първенство

...

Григор Димитров започна с убедителна победа на Ролан Гарос

Григор Димитров стартира с победа присъединяване си в Откритото състезание на Франция по тенис.

Българинът, който този уикенд в Женева доближи до първия си край от над 5 години насам, надделя изрично Тимофей Скатов от Казахстан и се класира за втория кръг на „ Ролан Гарос “.

Гришо се наложи без да загуби сет след  6:0, 6:3, 6:2 за час и 55 минути игра на корта в Париж.

Той остави на нула в първата част своя противник, който е под номер 147 в ранглистата и мина през квалификациите, а по-късно не позволи изненада и си уреди среща с финландеца Емил Руусувуори.

Първият сет приключи единствено за 27 минути, като Димитров направи три пробива. Шестият гейм даже беше рекордно къс, откакто българинът не загуби даже точка.

Изненадващо Димитров стартира втората част, допускайки пробив, откакто концентрацията му очевидно спадна и той направи непредизвикани неточности.

Но незабавно реагира и върна пробива от втори гейм. Скатов беше притиснат от мощните удари на Григор, направи и двойна неточност, което изравни гейм
Източник: tribune.bg