Удар за Григор Димитров
Григор Димитров ще загуби мястото си в топ 20 на международната класация при обновяването ѝ в понеделник. Причината за това е мощното показване на Карен Хачанов на шампионата в Хале, където руснакът доближи до полуфиналите и по този начин си подсигурява нужните точки, с цел да изпревари българина, съобщи Гонг.бг.
Така за първи път от 23 юли 2023 година насам Димитров ще бъде отвън първите 20. Само ден след тази дата той се изкачи до №20 и дълго време поддържаше възходяща форма, като даже се завърна в топ 10. Там Григор остана до края на януари, преди серия от травми и по-слаби резултати да го върнат обратно в класирането.
Очаква се в понеделник българинът да бъде подложен под №21 в света. Това може да му донесе по-труден чоп на Уимбълдън, където още в трети кръг е допустимо да се изправи против някой всред поставените от №9 до №16.
В годишната класация (Race to Turin) Димитров е №32, което значи, че ще има потребност от мощна втора част на сезона, с цел да се върне измежду елита на мъжкия тенис.




