Григор Димитров се справи с осмия в света във Виена.

...

Григор победи Рубльов за четвъртфинал във Виена

Григор Димитров се оправи с осмия в света във Виена. Българският тенисист стигна четвъртфиналите в шампионата след 6-3, 6-4. Съперник на хасковлията там е Маркос Гирон (№58). Гирон се оправи с Камерън Нори.

Димитров има два мача с американеца тази година. Първият беше на Уимбълдън, където Гришо се отхвърли поради контузия. След това той взе реванш на Ролан Гарос след експресна победа.

Григор направи доста мощен мач против Рубльов. Той беше отличен на сервис и употребява още първата си опция за пробив. Шампионът във Виена от 2020 година незабавно върна пробива за 1-2. После Димитров го проби за 3-1 и завоюва сета с 6-3. Във втория сет българинът проби за 4-2 и не се огъна до края. Така той взе реванш от Рубльов за загубата в Индиън Уелс по-рано тази година.
Източник: flashnews.bg