Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис-турнира на твърди

...

Григор Димитров на полуфинал в Пекин

Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис-турнира на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 4 милиона $. Поставеният под номер 3 Димитров, вицешампион в конкуренцията през предишния сезон, надви над петия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) със 7:6(5), 4:6, 6:2.

Хасковлията взе преднина с пробив за 3:2, само че незабавно загуби преимуществото си, а в последвалия тайбрек той съумя да завоюва последните две точки, с цел да победи. Във втората част Димитров пропусна брейкбол в четвъртия гейм, а по-късно загуби подаването си за 3:4 и 13-ият в света Баутиста Агут изравни резултата. В решаващия трети сет българинът се измъкна от 15:40 при собствен сервис в третия гейм, незабавно след което проби и до края доминираше.

С триумфа Димитров си обезпечи 160930 $ и 180 точки за международната класация, в която заема осмото място. За място на финала той ще играе против спечелилия от дуела сред номер 1 в света Рафаел Надал (Испания) и Джон Иснър (САЩ).
Източник: bnr.bg