Григор Димитров се класира убедително за втория кръг на Откритото

...

Григор Димитров се класира за втория кръг на Ролан Гарос

Григор Димитров се класира безапелационно за втория кръг на Откритото състезание на Франция по тенис.

Поставеният под №10 в схемата българин победи с 6:4, 6:3, 6:4 №88 в международната класация Александър Ковачевич (САЩ). Срещата продължи час и 58 минути.

Във втория кръг Димитров ще играе против №41 в света Фабиан Марожан от Унгария или №135 Михаил Кукушкин от Казахстан.

Димитров позволи първия пробив в мача против Ковачевич за 3:4, само че със серия от три следващи гейма завоюва първия сет с 6:4. Григор поведе с 3:0 във втората част и завоюва с 6:3. В третия сет Димитров поведе с 4:2, само че позволи равнене при 4:4. Григор обаче взе идващите два гейма и се класира за втория кръг на " Ролан Гарос ".

Българинът взе участие за 14-а поредна година в главната скица, като на два пъти доближава до четвърти кръг - през 2020 година и през предишния сезон.
Източник: moreto.net