Григор Димитров се изправя срещу Жулиен Бенето в среща от

...

НА ЖИВО С КАРТИНА: Гришо близо до успеха, води с пробив в решителния сет

Григор Димитров се изправя против Жулиен Бенето в среща от втория кръг на шампионата в Куинс. Това е пети мач сред двамата, като досега първата ни ракета и французинът разделят по две победи. Последните им две срещи обаче приключват с триумф за днешния противник на Гришо. Гледайте онлайн ТУК, ТУК и ТУК Първи сет Двубоят стартира кошмарно за Григор Димитров. Българинът сервираше в откриващия гейм, само че го загуби. Бенето затвърди пробива си и поведе още първоначално с 2:0. В шестия гейм, при резултат 3:2 в интерес на французина, първата ни ракета стигна до първата си точка за пробив. Бенето обаче сподели здрави нерви и въпреки няколкото спешни момента, усили преднината си на 4:2. До края на първия сет нямаше други пробиви и частта отиде на сметката на Бенето. Втори сет Димитров стартира мъчно и втората част. Той още веднъж сервираше в първия гейм и трябваше да постави много старания, с цел да го завоюва. Отговорът на Бенето не закъсня и той изравни за 1:1 без усложнения. Постепенно Гришо заигра по-добре. Първата ни ракета поведе с 2:1, а в четвъртия гейм стигна до пробив за 3:1. До края на сета и двамата тенисисти завоюваха сервис геймовете си и в последна сметка частта беше за Григор след 6:3.
Източник: blitz.bg