Григор Димитров приключи участието си на тенис турнира на червени

...

Гришо отпадна на четвъртфиналите в Барселона

Григор Димитров завърши присъединяване си на тенис шампионата на червени кортове в Барселона от сериите ATP 500. На четвъртфиналите поставеният под номер 2 в схемата отстъпи с 3-6, 6-7(4) на испанеца Пабло Кареньо Буста в мач, траял час и 35 минути игра. Това бе общо шести конфликт посред им, като двамата към този момент имат по три победи, оповестява Блиц.

Днешната среща предложи доста здрава борба, като феновете на Централния корт „ Рафа Надал “ станаха очевидци на извънредно качествени разигравания. През първия сет двамата тенисисти си размениха общо шест пробива. Испанецът поведе с 0-40 в откриващия гейм и макар че Григор изравни, в последна сметка Буста проби. Първата ни ракета обаче отговори незабавно и изравни бързо за 1-1. Двамата завоюваха идващите си подавания, преди Кареньо Буста да пробие за 3-2, а след това Димитров още веднъж направи бърз рибрейк за 3-3. За страдание до края на сета вторият подложен в схемата разреши да бъде продънен още два пъти и в последна сметка загуби сета с 3-6.

Втората част бе надалеч по-оспорвана, като пробиви липсваха. В последвалия тайбрек испанецът взе ранен задатък, който съумя да задържи до края, спечелвайки мача след 7-4 в своя изгода. Така петият подложен Кареньо Буста продължава на полуфиналите, където ще срещне младия грък Стефанос Циципас, който реализира изненадваща победа с 2-0 сета над третия в схемата Доминик Тийм. От своя страна, губейки през днешния ден, Григор пропусна опцията да се върне на четвъртото място в международната класация.
Източник: petel.bg