Григор Димитров победи 164-ия в световната ранглиста американец Мичъл Крюгер

...

Григор Димитров започна с победа в Делрей Бийч

Григор Димитров победи 164-ия в международната класация американец Мичъл Крюгер във втория кръг на шампионата по тенис в Делрей Бийч.

Третият подложен Димитров завоюва със 7:6(4), 6:3 против квалификанта и по този начин записа победа №350 в кариерата си на равнище АТР Тур.

Първият сет бе извънредно оспорван.

Григор съумя да пробие противника си в четвъртия гейм, само че незабавно по-късно загуби подаването си.

Така се стигна до тайбрек, където Григор завоюва със 7:4 точки

Във втората част той нямаше проблеми и завоюва с 6:3 откакто направи три пробива, а позволи един.

На четвъртфиналите българинът, за който това бе първи мач в шампионата, ще срещне австралиеца Джон Милман.

Димитров води с 2-1 победи против 91-ия в света сега Милман, като е спечелил последните две срещи посред им, които са играни в Бризбън - с 4:6, 7:6(8), 6:3 през 2018 година и с 6:3, 6:4 година по-късно.
Източник: moreto.net