Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира от сериите Мастърс

...

Григор Димитров отново не успя срещу Надал

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на шампионата от сериите Мастърс в Монте Карло. Българинът се изправи пред най-голямото предизвикателство в тениса - да победиш Рафаел Надал на клей. Но не съумя да го стори и загуби с 4:6, 1:6 за час и половина.

Григор се бори мъжки в първия сет, съумя да стопи закъснение от 0:3, само че в края позволи пробив, който му коства и загубата с 4:6. Българинът се срина през втората част, а международният номер 1 бе безсърдечен и завоюва сета с 6:1 за 31 минути.

Това бе 12-и мач сред Григор Димитров и Рафаел Надал. Испанецът записа 11-и триумф и четвърти на клей против хасковлията. На финала Матадора ще срещне спечелилия от дуела сред Александър Зверев и Кей Нишикори.
Източник: fakti.bg