Близо две трети от потребителите в България (64 процента) са

...
Близо две трети от потребителите в България (64 процента) са
Коментари Харесай

Българите използват мобилните си телефони по-дълго от европейците

Близо две трети от потребителите в България (64 процента) са употребявали последния си мобилен телефон над три години, до момента в който в Европа този дял е 48 на 100. Данните са от годишното изследване на един от мобилните оператори у нас. Сравнението с Европа е от последния отчет на GSMA (Глобална асоциация на мобилни оператори и компании от телекомуникационния сектор) от края на 2024 година, който обгръща част от по-големите европейски страни - Франция, Германия, Италия, Полша, Испания, Швеция, Обединеното кралство, както и Азербайджан.
Проучването демонстрира, че непотребните мобилни телефони остават най-често вкъщи - това споделят 35 % от българите и 36 % от европейците. Като аргументи потребителите най-често показват желанието да разполагат с аварийно устройство, неведение какво да вършат с него и съществуване на файлове, които желаят да запазят. 
В резултат съвсем всеки втори българин (47 процента) пази най-малко един остарял телефон вкъщи, а този дял даже е доста по-висок за потребителите в другите европейски страни - 77 %. Немалък % българи - 11 %, не знаят дали съхраняват в дома си неизползвани мобилни апарати, до момента в който в Европа сходен отговор са дали едвам 2 %.
Скъпият ремонт е отказал половината от запитаните да поправят смарт телефона си, а 40 % от потребителите са решили, че телефонът им е прекомерно остарял, с цел да се ремонтира. Желанието да закупят ново устройство е предиздвикало 35 % от участниците в изследването да се откажат от ремонта на остарелия си уред.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР