Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира на червени кортове

...

Григор Димитров успя да затрудни Надал само в първия сет и отпадна

Григор Димитров отпадна на полуфиналите на шампионата на червени кортове от сериите " Мастърс " в Монте Карло с награден фонд 4,87 милиона евро.

© Българска телеграфна агенция / AP Photo / Christophe Ena
Поставеният под номер 4 Димитров загуби от десеткратния първенец и лидер в международната класация Рафаел Надал (Испания) с 4:6, 1:6 за 92 минути.

26-годишният хасковлия затрудни оптимално противника в първия сет, само че все пак загуби за 11-и път в 12 мача.

Димитров навакса закъснение е от 0:3 гейма и изравни за 3:3, само че при 4:5 позволи нов пробив и по-късно повече от час игра борба на корта той съобщи първия сет.

Във втората част Надал доминираше. Българинът съумя да завоюва единствено четири точки на личен сервис и то при 0:5, когато завоюва за единствен път подаването си.

Димитров записа най-хубавото си показване в Монте Карло и си обезпечи 230830 евро и 360 точки за международната класация, в която ще остане на петото място и през идната седмица.